(17) Ürün

BEBEK KAFA ŞEKİLLENDİRİCİ YASTIK NASIL OLMALI?

Dünyaya gözlerini açan ve gelişim sürecine giren yeni doğanlar için bebek kafa şekillendirici yastık son derece önemli bir aksesuardır. Bebeğin özellikle düz kafa sendromuna yakalanmaması için ilk 6 aylık süreçte bebek kafa yastığı kullanılması tavsiye edilmektedir. Bebek aksesuarları arasında hayat kurtaran ürünler arasında gösterilen bebek beslenme seti, bebek banyo seti ve bebek küveti en az kafa yastığı kadar seçimi titizlik gerektiren ihtiyaçlar arasında yer almaktadır.

 

Bebek Kafa Yastığı Düz Kafa Sendromunun En Etkili İlacıdır

Dünyaya gözlerini açan bebeklerin vücut şekillerinin, özellikle de kafa şekillerinin korunması son derece önemlidir ve bebek kafa yastığı kullanılmalıdır. Bebekler gelişimlerini tamamlamadan ve hassas vücut yapısıyla dünyaya gelmektedir. Bebeklerin en hassas bölgelerinden biri de kafalarıdır. Çok sık yapılan yanlış pozisyonda yatırma alışkanlıkları nedeniyle bebeğin kafa yapısında bozulmalar meydana gelebilmekte, en çok görülen şekli ile düz kafa sendromu ortaya çıkabilmektedir.

 

Bebek kafa şekillendirici yastık, yeni doğanın kafasında meydana gelebilecek şekil bozukluklarının önüne geçilmesi için tasarlanmış çok özel bir ürün olarak kabul edilmektedir. Bebeklerin özellikle ilk 6 aylık dönemlerinde kullanılması tavsiye edilen bebek kafa yastığı, şekil bozukluğuna yol açmadan gelişimin tamamlanmasını sağlamaktadır.

 

Bebek kafa şekillendirici yastık bebeğe uygun fiziki koşullarının yanı sıra kullanılan malzemesi ile de titizlikle seçilmelidir. Bebek kafa yastığı modellerinin üst bölümleri kesinlikle yüzde yüz pamuk kullanılarak üretilmektedir. Kimyasal ya da sentetik bebeğin cildine zarar verebilmektedir. Bebek kafa şekillendirici yastık modellerinde iç dolgu da son derece önemlidir. Dolgu malzemesi bebek için ideal oranlarda olmalı, kafasını koruduğu ölçüde boynuna da zarar vermemelidir.

 

Bebek Banyo Seti Seçimi Yapılırken Dikkat!

Bebek banyo seti, yeni doğan için önemli aksesuarlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Bebeğin ve annenin en zorlandığı süreçlerden biri olarak kabul edilen banyo döneminin sorunsuz atlatılabilmesi için aksesuarların eksiksiz olması gerekmektedir.

 

Bebek banyo seti alınacağı zaman bornozu, havlusu ve filesi ile birlikte bebek küveti seçimi de titizlikle yapılmalıdır. Bebekte banyo korkusunun oluşmaması için yüzünün mümkün olduğu kadar suyla az temas etmesi, nefes almasını bir an bile olsa engelleyecek unsurlardan uzak tutulması gerekmektedir. Bebeğin banyo sırasında su yutması, yüzüne gelen su nedeniyle nefes almakta güçlük çekmesi, bebekte ciddi banyo korkusuna yol açabilmekte, bu sendrom uzun süre etkisini göstermektedir.

 

Bebek küveti kesinlikle yeni doğanın ölçülerine uygun olmalıdır. Bebek banyo seti içinde bulunması gereken file küvetin üst kısmına takılmalı ve bebeğin küvette bulunan suyun içine tamamen girmesi engellenmelidir.

 

Bebek küveti, yeni doğana sunduğu rahatlık kadar annenin de işini kolaylaştıracak özelliklerde olmalıdır. Küvet üzerinde sabun, şampuan ve lif gibi banyo gereçlerinin konulabileceği özel bölmelerin bulunması, annenin işini kolaylaştırması açısından son derece önemli detaylardır.

 

Bebek Beslenme Seti Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek beslenme seti, evin en kıymetlisinin gelişimi ile birlikte değişkenlik gösteren son derece özel ürünlerdir. Bebek doğumundan itibaren farklı beslenme alışkanlıklarına sahip olacak, bu süreçlerde de kullanılan aksesuarlarda ciddi değişimler yaşanacaktır. Yeni doğan döneminde anne sütü ile birlikte mama yemeye de başlayan bebek için biberon türlerinin yer aldığı bebek beslenme seti kullanılmaktadır.

 

Belirli bir dönemin ardından katı gıdalara geçeceği için bebek beslenme seti de değişmelidir. Bu kez tabak, kaşık biberon ve bardaktan oluşan setler kullanılmaya başlanacaktır. Ebeveynlerin bu süreçte dikkat etmesi gereken detaylar, setlerin hangi malzemelerden üretildiği olmalıdır. Bambu, porselen ve cam son derece sağlıklı ürünler olarak kullanımı tavsiye edilen ürünlerdir.

 

Siz de bebeğiniz için hayat kurtaracak aksesuarlar arıyorsanız, Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek