(22) Ürün
BEBEK ÇORAP 3LÜ 03AY BEBEK ÇORAP 3LÜ 03AY

BEBEK ÇORAP 3LÜ 03AY

19,99 ₺ 30,00 ₺ 33%
BEBEK ÇORAP 3LÜ 03 AY BEBEK ÇORAP 3LÜ 03 AY

BEBEK ÇORAP 3LÜ 03 AY

19,99 ₺ 30,00 ₺ 33%

İLK ADIM AYAKKABISI İLE BEBEĞİNİZ YERE DAHA SAĞLAM BASABİLİR

Bebek belirli bir dönemi geçirmiş ve artık ayakları üzerinde durmaya başlamışsa, ilk adım ayakkabısı ile tanışma vakti gelmiştir. Bebeğin ayak gelişimi nedeniyle ilk dönemlerde kesinlikle ayakkabı giydirilmemesi önerilmektedir. Ancak, adımlar atılmaya, yürünmeye başlandığında bebek ayakkabısı modelleri titizlikle seçilmeli, bebeğin sağlığı ön plana alınmalıdır. Ayakkabı dönemi öncesinde bebek panduf ile minik ayakları korumaya alınmalı, özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde bebek çorap giymeden yere bastırılmamalıdır. Çok soğuk dönemlerde ise ev ortamında kurtarıcı görevini bebek patik modelleri üstlenmektedir.

 

Bebek için belirli dönüm noktaları bulunmakta, bu dönemlerin önemlilerinden biri de bebek ayakkabısı ile tanışma dönemi olmaktadır. En çok yapılan yanlış, ailelerin bebekleri daha birkaç aylık iken ayakkabı giydirme telaşına girmeleridir. Oysa yenidoğan özellikle ilk yıllarını bebek patik modelleri ve bebek çorap çeşitleri ile geçirmelidirler.

 

Bebeğin Ayağından Çorap Eksik Olmamalıdır

Bebek dünyaya gelmesinin hemen ardından tanıştığı ve bir daha asla ayağından çıkarmadığı ürünler arasında bebek çorap modelleri ayrı bir yer tutmaktadır. Bebek, gelişimini tamamlamadan dünyaya geldiği için dış dünyanın etkilerine karşı savunmasız olmaktadır. Cildi tam anlamıyla oluşmadığı ve çok hassas olduğu için ısı dengesini kuramamaktadır. Bebekleri koruma görevi bu nedenle ebeveynlerine düşmektedir. En hassas uzuvlardan biri olan ayakların bebek çorap modelleri ile koruma altına alınmasında yarar olacaktır.

 

Havaların daha sert olduğu dönemlerde aileler mutlaka çoraptan bebek patik modelleri için geçiş anlamına gelmektedir. Unutulmaması gereken bir gerçek vardır ki o da bebeğin ayaklarının asla üşümemesi gerektiğidir. Bebeğin ayaklarının üşümesi demek, ciddi sağlık sorunları yaşamaya başlaması demektir. Bebek patik modelleri, özellikle ev ortamında soğuğa karşı etkili bir bariyer oluşturmakta, minik yavrunun vücut ısı dengesini kurmasında önemli destek sağlamaktadır.

 

Bebek panduf ise çok sert havalarda ve küçük yavru hareketlenmeye başladığında mutlaka kullanılması gereken ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Kalın ancak esnek yapısı sayesinde bebeğin ayak gelişimine olumsuz etki yaratmayan bebek panduf çeşitleri, yere bastığı süreçlerde soğuk ile temasını kesmektedir. Bebek panduf modellerinin kullanılmasını alışkanlık haline getiren ailelerin bebekleri çok daha huzurlu ve sağlıklı olmaktadır.

 

İlk Adım Ayakkabısı Seçimi Titizlik Gerektirir

Bebek çoraplar ve patik dönemini geride bırakmış, artık yavaş yavaş yürüme evresine geçmişse, ilk adım ayakkabısı alma zamanı gelmiş demektir. Ebeveynler için hem en heyecanlı hem de en zor seçimlerden biri de ayakkabı tercihi olmaktadır. Bebeklerin güvensiz adımlarını güvenli hale getirecek, sık sık meydana gelebilecek burkulmalara karşı ayak bileğini koruyacak ürün seçimi, ilk adımların çok daha güvenli atılmasına imkan verecektir.

 

İlk adım ayakkabısı kesinlikle bebeğin ayağının anatomik yapısına uygun bir model olmalıdır. Bebeğin ayakları son derece hassas ve gelişim sürecindedir. Alınacak ayakkabının kesinlikle bu özelliğe uygun olması gerekmektedir. Alınacak ürünün ortopedik özellikte olması aranması gereken ilk unsurlardan biri olmalıdır. Bebek ayakkabısı, bileği sarmalı ve burkulmalara karşı bebeğin direncini artırmalıdır.  Bebeğin ayakları, vücudunun diğer unsurlarına oranla çok daha fazla terlemektedir. Bu nedenle alınacak ürünün nefes alan ve terlemeyi önleyen malzemelerden yapıldığından emin olunmalıdır.

 

İlk adım ayakkabısı için aranması gereken kriterlerden biri de yumuşaklığı olmalıdır. Özellikle bebeğin parmaklarının bulunduğu ön kısım yumuşak ve esnek bir yapıya sahip olmalı, bebeğin yürüyüş esnasındaki hareketlerine uyum sağlayabilmelidir.

 

Bebek ayakkabısı kesinlikle tam oturmalıdır. Ayakkabı ne büyük, ne de küçük olmalıdır. Her iki durumda da bebeğin ayak gelişimi istenilen düzeyde olmayacaktır. Unutulmaması gereken bir unsur da evde bebeğe kesinlikle ayakkabı giydirilmemesidir. Bebek yalnızca dışarı çıkarken ayakkabılı olmalı, onun dışında ayakları rahat ettirilmeli ve gelişimlerinin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır.

 

Siz de bebeğiniz için ayakkabı seçimi yapmak istiyor, doğru ürün bulmakta zorlanıyorsanız Baby Çapa modellerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek