(9) Ürün

BEBEK BADİ MODELLERİ SAĞLIKLI VE KULLANIŞLI OLMALIDIR

Yenidoğan için en önemli ve özellikli ürünlerin başında gelen bebek badi modellerinin seçiminde sağlıklı ve kullanışlı olması ön planda tutulmalıdır. Bebeğin ilk kıyafetlerinden biri olan bebek zıbın modelleri için hassas tenine zarar vermeyen vücuda uygun ürünler seçilmeli, gelişimini tamamlamadan dünyaya gelen bebek koruma altına alınmalıdır. Koş dönemleri için bebek uzun kollu badi, yaz dönemleri için ise bebek askılı badi ideal bir seçim olacaktır. Sağlıklı olduğu kadar kullanışlı olması da gereken ürün seçiminde bebek çıtçıtlı badi modellerini tercih etmekte yarar olacaktır.

 

Bebek Badi Modelleri Seçimi Yapılırken Sağlıklı Ürünler Alınmalıdır

Bebek badi modelleri, dünyaya gözlerini açan yenidoğanın ilk kıyafeti olması bakımından son derece önemlidir. Ürün seçiminde öncelikle ne kadar sağlıklı olduğu sorgulanmalıdır. Bebek dünyaya gelişimini tamamlamadan gelmekte, özellikle de cildi son derece hassas olmaktadır. Doğrudan tenine temas edecek olan bebek zıbın modelleri için bu nedenle öncelik sağlığa verilmelidir.

 

Bebek badi modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kriter hangi kumaştan yapıldığı olmalıdır. Kesinlikle sentetik içeren ürünlerden uzak durmak gerekmektedir. Pamuklu, ya da daha özellikli malzeme arayışında olanlar için müslin kumaş son derece idealdir. Her iki kumaş türü de doğal malzemeler olarak kabul edilmektedir. Pamuklu ve müslin kumaş kullanılan bebek zıbın takımları, nefes alan yapıları sayesinde de yenidoğana ekstra konfor sağlayacaktır. Bebeğin özellikle ilk dönemlerinde en büyük sorunu pişiklerdir. Bunun da tek kaynağı terleme olarak kabul edilmektedir. Pamuklu ve müslin kumaş nefes alan yapıları sayesinde terlemeyi minimuma indirebilmekte ve oluşması muhtemel teri de hızla emerek bebeğin cildinden uzaklaştırmaktadır. Bebek uzun kollu badi modellerinde bu risk çok daha önemli hale gelmektedir.

 

Yaz Dönemi İçin Bebek Askılı Badi İdeal Seçim Olacaktır

Bebek yaz dönemi dünyaya gelmişse rahat etmesini sağlamanın en kolay yollarından biri bebek askılı badi kullanması olacaktır. Ebeveynler, yaz kış bebeği kat kat giydirmekte ve adeta kıyafet içinde boğmaktadır. Eğer bebeğin üşümesine neden olacak bir hava yoksa biraz daha rahat davranmakta, bebek askılı badi kullanmakta yarar olacaktır. Bebek askılı badi sayesinde bebek hem rahat hareket edebilecek hem de terleme riski en aza inecektir.

 

Bebek kış dönemi aileye katılmışsa soğuğa karşı ekstra koruma devreye girmeli ve bebek uzun kollu badi öncelikli seçim olmalıdır. Bebeğin vücudu ile birlikte kolları da soğuğa karşı koruma altına alınabilen bu modeller, sonbahar dönemlerinde de bebeğin üzerinden çıkarılmamalıdır. Her ne kadar ailelere rahat davranmaları tavsiye edilse de bebeğin hassas teninin ani hava değişimlerine uyum sağlayamadığı ve sık sık üşüttüğü bilinmektedir. Bebek uzun kollu badi sayesinde bebek çok daha iyi korunabilecektir.

 

Bebek Badi Modelleri Kullanışlı Olmalıdır

Bebek badi modelleri için sağlıklı olması kadar kullanışlı tasarımlar olması da büyük önem taşımaktadır. Bebek çıtçıtlı badi, özellikle ilk altı aylık süreçte sık sık altı değiştirilen minik yavru için büyük konfor sağlayacaktır. Bebek altın değiştirilirken son derece huysuz olabilmekte, annesinin de işini zorlaştırabilmektedir. Bebek çıtçıtlı badi modellerinin rahat kullanım özelliğinde olması, çok kısa sürede altının değiştirilmesi imkanını sunacağı için hem bebek huzursuz olmayacak, hem de anne rahat edebilecektir.

 

Siz de en kıymetliniz için bebek zıbın takımları almak, kullanım kolaylığı sunam bebek çıtçıtlı badi çeşitleri ile konfor sunmak istiyorsanız, Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. Baby Çapa ürünleri, bebeğinizin sağlığını en az sizin kadar düşünmekte, son derece doğal ürünler sunmaktadır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek