(3) Ürün

BEBEK BORNOZ SETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bebek bornoz seti, yeni doğan için en önemli ürünlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Bebeğin narin cildini sarıp kurulanmasını sağlayacak olan bebek bornoz ve bebek havlu çeşitleri için öncelik hangi malzeme kullanılarak hazırlandığı olmalıdır. Pamuk, bornoz ve havlu için en ideal ürün olarak kabul edilmektedir. Bebek banyo havlusu ve bornozları kesinlikle yumuşak ve pürüzsüz olmalıdır. Minik yavrunun tüm bedeninin aynı anda kurulanmasını sağlayan kapüşonlu bebek havlusu ise banyo süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi için tercih edilmesi gereken ürünlerin başında gelmektedir.

 

Bebek Bornoz Seti Kaliteli Malzemeden Üretilmiş Olmalıdır

Bebek bornoz seti, bebeğin dünyaya gözlerini açmasının ardından tanıştığı ürünlerin başında gelmektedir. Bebek, dünyaya gelişimini tamamlayamadan gelmekte ve dış dünyanın tehlikelerine karşı savunması olmaktadır. Özellikle narin cildine doğrudan temas eden kıyafet ve aksesuarların seçiminde titiz davranmak, bebeğin sağlığının korunması adına büyük önem taşımaktadır.

 

Kıyafet seçiminde gösterilen titizlik, bebek bornoz modelleri için de gösterilmelidir. Bebeğin doğumundan itibaren sık sık banyo yaptırılması gerekmektedir. Banyo sonrası kullanılan bebek bornoz seti seçiminde öncelik malzeme kalitesine verilmelidir. Bebek bornoz seti kesinlikle sağlıklı malzemelerden üretilmelidir. Bunun için en ideal ürün pamuk ya da müslin olarak kabul edilmektedir. Her ikisi de son derece doğal ürünler olan malzemeler, bornoz için de ideal seçimlerdir.

 

Bebek havlusu da bornoz ile aynı görevi üstlenmektedir ve doğal olarak aynı standartlara sahip olmalıdır. Pamuk ve müslin kullanılarak üretilen havluların ortak özelliği yumuşaklığı ve yüksek emiş gücüne sahip olmalarıdır. Bebeğin banyosunun tamamlanmasının ardından ıslak kalma süresi ne kadar kısa olursa, sağlığı o ölçüde korunabilmektedir.

 

Kapüşonlu bebek havlusu, vücudu ile birlikte kafasının da hızla kurulanmasını sağlaması açısından önemli modellerden biri olarak görülmektedir. Bebeğin banyosunun tamamlanmasının ardından hızla kapüşonlu bebek havlusu çeşitlerine sarılmalı, kurulanması ve ıslaklıktan arındırılması hızlı olmalıdır. Bu sayede minik bebeğin üşümesinin önüne geçilmelidir.

 

Bebek banyo havlusu modelleri için aranması gereken özelliklerin başında anti bakteriyel ürünlerden üretilmiş olması gelmelidir. Bebeğin hassas teni, mikroplara ve virüslere karşı dirençsizdir. Anti bakteriyel özellik taşıyan ürünler, bebeğin narin cildini saldırganlara karşı koruma altına alacaktır.

 

Bebek havlusu modellerinin üretim aşamasında kimyasallara maruz kalmaması ve içeriğinde sentetik bulunmaması da son derece önemli kabul edilmektedir. Bebeğin narin teni kimyasal kalıntılar ile temas ettiğinde alerjik reaksiyonlar tetiklenebilmektedir. Bu da uzun vadede bebeğin ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabileceği anlamına gelmektedir. Havlu ve bornoz başta olmak üzere tüm kıyafetlerin tamamen doğal yollarla üretilmesi, alerjik reaksiyonların tetiklenmesinin önüne geçecektir.

 

Bebek Banyo Havlusu Kalitesi ve Boyutları Doğru Seçilmelidir

Bebek banyo havlusu seçimi yapılırken kalitesi ve doğallığı kadar boyutlarına da dikkat edilmelidir. İdeal olan, aynı anda bebeğin tüm vücudunun ve kafasının kurulanabilmesine imkan tanıyan ürünler olarak öne çıkmaktadır. Bebek havlusu ve bebek bornoz modelleri bu nedenle sık sık değiştirilmeli, bebek büyüdükçe yenileri alınmalıdır.

 

Bebek banyo havlusu kullanımı kadar yıkanması ve hijyen koşullarının korunması da son derece önemlidir. Havlu ve bornoz kurulama işlemi tamamlandıktan sonra ıslak olarak bekletilmeden hızla yıkanmalıdır. Eğer hemen yıkama imkanı yoksa, o zaman da güneş gören bir yere serilmeli ve hızlı kuruma imkanı sağlanmalıdır. Islak kalan bornoz ve havlularda bakteri üremesi ortaya çıkabilmekte, bu da bebeğin sağlığını tehlikeye düşürmektedir.

 

Siz de en kıymetliniz için kapüşonlu bebek havlusu arıyor, onu yumuşacık sarıp kurulayacak bornoz modelleri almak istiyorsanız Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek