(83) Ürün

BEBEK ALT ÜST TAKIM SEÇİMİ YAPILIRKEN SAĞLIK VE ESTETİK ÖN PLANDA TUTULMALI

Bebek alt üst takım, dünyaya gelmelerinin ardından yeni doğanların en önemli kıyafetleri arasında yer almaktadır. Bebeklerin sık sık üzerlerinin değiştirilmek zorunda olduğu dikkate alındığında, bebek takımları hayat kurtaran ve konfor yaratan ürünler olarak öne çıkmaktadır. Bebek ikili takımlar seçilirken sağlıklı ürünlerden tasarlanmış olması ve konfor yaratması ilk tercih olmalıdır. Ev dışında da rahat kullanım imkanı veren bebek triko takım ile özellikle kış dönemlerinde kullanımı tavsiye edilen bebek montlu takım seçenekleri, yeni doğanların konforunu artıracak, annelerin ise işlerini kolaylaştıracak ürünler olarak kabul edilmektedir.

 

Dünyaya gözlerini açan yeni doğanın en önemli ihtiyaçlarından biri onu dış etkenlere karşı koruma altına alacak olan bebek takımları olarak kabul edilmektedir. Bebeğin gelişimini tamamlamadan dünyaya gelmesi, özellikle cildinin çok hassas olması anlamına gelmektedir. Bu nedenle alınan kıyafetlerde sağlıklı ürünler ön planda tutulmalıdır.

 

Bebek Alt Üst Takım Alırken Kumaşına Özen Gösterilmeli

Bebek alt üst takım modelleri alınacağı zaman önceliğin her zaman sağlıklı ürünlere verilmesinde yarar olacaktır. Bebeğin hassas cildinin olumsuz etkilenmemesi için kullanılan malzemenin kimyasallardan uzak tutulmuş, anti bakteriyel ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Bebek ikili takımlar için genellikle tercih edilen malzeme pamuklu kumaşlar olmaktadır. Pamuklu kumaşın doğallığı bebeğin narin cildinin olumsuz etkilenmemesine imkan tanımaktadır. Bebeklerin en büyük sorunlarından biri olan terleme, pamuklu kumaş kullanılan bebek alt üst takım modellerinde ortaya çıkmamakta, muhtemel terleme yaşanması durumunda da pamuklu kumaşın emiciliği devreye girerek, bebeğin sürekli kuru kalması sağlanmaktadır.

 

Bebek alt üst takım modelleri için boyut da son derece önemli detaylardan biridir. Bebeğin hassas teninin koruma altına alınması için kıyafetlerin tam vücut ölçülerin uygun olması gerekmektedir. Gereğinden büyük alınan bebek takımları bebeğin cildinde tahrişlere yol açabilmekte, bu da bebeğin rahatsız olmasına yol açmaktadır. Alınan kıyafetlerin dar olması durumunda ise bu kez ortaya özellikle gece uykusu sırasında bebeğin hareketlerinin engellenmesi ve yaşam konforunun düşmesi sorunu çıkacaktır. Gece uykusunu tam alamayan bebek hem kendisi huzursuzlanacak hem de sürekli uyanarak annesini tedirgin edecektir.

 

Bebek İkili Takımlar Kullanışlı Olmalıdır

Bebek iki takımlar kesinlikle kullanışlı modeller olmalıdır. Bebeklerin sık sık altının değiştirildiği, sürekli üzerlerini kirlettiği gerçeği dikkate alındığında, her gün birkaç kez kıyafet değişimi yapılması gündeme gelmektedir. Bu nedenle alınan ürünlerde ergonomik yapı son derece büyük öneme sahiptir. Bebek takımları, kolaylıkla çıkarılıp giydirilebilmeli, bu süreçte bebek rahatsız olmamalıdır. Özellikle kıyafetlerin boyun kısımlarının rahat ve likralı olmasına dikkat edilmelidir.

 

Bebek Triko Takım ile Daha Şirin Bebekler

Bebek triko takım, bir yandan günlük yaşamda ihtiyaca cevap verebilecek özellikleri taşırken, diğer yandan dışarı kıyafetleri için de son derece uygun ürünler olarak kabul edilmektedir. Şık tasarımları ile dikkat çeken ürünler, dışarıya çıkarken kıyafet değiştirme zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

 

Bebek triko takım modelleri ince yapıları nedeniyle genellikle bahar ve yaz dönemleri için ideal ürünlerdir. Bu modellerde de kumaşının kalitesine ve kıyafetin bedenine dikkat etmekte yarar olacaktır. Sert kumaş kullanılan bebek triko takım modelleri bebeklerin narin ciltlerini tahriş edeceği için tavsiye edilmemektedir.

 

Bebek ikili takımlar arasında dikkat çeken ürünlerden biri de bebek montlu takım modelleridir. Kış dönemleri için ideal seçim olan bebek montlu takım, minik yavrunun zorlu kış koşullarına karşı dirençlerini artırmakta, daha huzurlu bir kış geçirmelerine imkân tanımaktadır. Siz de bebeğiniz için ikili takım modelleri arıyor, kış günlerinde koruma kalkanını sağlamlaştıran bebek montlu takım modelleri almak istiyorsanız Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek