(30) Ürün

HASTANE ÇIKIŞI SEÇİMİ TİTİZLİK GEREKTİRİR

Hastane çıkışı, bebeğin dünyaya gelmesinin hemen ardından ihtiyaç duyulacak kıyafet ve aksesuarların yer aldığı set olarak kabul edilmektedir. Son derece öneli bir hazırlık döneminin sorunsuz atlatılmasına imkan veren bebek hastane çıkışı, hem kalitesi hem de içerdiği ürünler ile titiz bir şekilde seçilmelidir. Hastane çıkış seti muhtemel aksamalar karşı yedekli olarak bulundurulmalı, hastanede kalış sürecinin uzayabileceği dikkate alınarak yeni doğan seti konusunda temkinli davranılmalıdır. Yenidoğan hastane çıkışı içinde mutlaka yeterli sayıda body ve zıbın modellerinin bulundurulmasında yarar olacaktır.

 

Aileye yeni bir üye katılacak ve doğum yaklaşmışsa ilk yapılması gereken hazırlıklardan biri bebek hastane çıkışı olmalıdır. Uzun süredir hasretle beklenen yavrunun doğumdan itibaren tüm ihtiyaçların bir anda tedarik edilmesine imkan veren hastane çıkışı, zaten telaşlı olan ailenin en mutlu günlerinde gereksiz koşuşturmalarının önüne de geçmiş olmaktadır.

 

Hastane Çıkış Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı aileler doğum sonrası ihtiyaçlarını tek tek almayı tercih etse de çoğunlukla hastane çıkış seti alınmaktadır. Yenidoğan bebeğin dünyaya gözlerini açmasının hemen ardından giyeceği kıyafetler ve kullanacağı aksesuarların yer aldığı setlerin seçimi son derece titiz yapılmalıdır. Bebeğin dünyaya gelişimini tamamlamadan geldiği ve bu nedenle de dış etkenlere karşı savunmasız olduğu bilinen bir gerçektir. Ebeveynler, bebek için alacakları her ürüne temkinli yaklaşmalı ve sağlığı ön planda tutmalıdırlar.

 

Yenidoğan hastane çıkışı setleri içinde yer alan tüm ürünlerin mutlaka sağlıklı olması gerekmektedir. Bunu sağlamanın en temel yolu da ürünlerin hazırlanmasında kullanılan malzemelerin titiz seçilmesi olarak kabul edilmektedir. Özellikle kıyafetlerin kesinlikle anti bakteriyel kumaşlardan hazırlanması gerekmektedir. Tavsiye edilen, son derece doğal bir ürün olarak kabul edilen pamuklu ve müslin kumaşların kullanıldığı modellerdir. Pamuklu ve müslin kumaş, kesinlikle sentetik içermemeli ve üretim aşamasında kimyasallara temas etmemelidir. Aksi halde bebeğin hassas teninde alerjik reaksiyonlar oluşabilmekte, bu da ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

 

Yeni doğan seti için pamuklu ve müslin kumaşların tercih edilmesinin bir başka önemli nedeni ise nefes alan yapıları olmaktadır. Her iki kumaş türü ile hazırlanan kıyafetler bebeğin narin cildinin nefes almasına imkan tanıyacak ve terlemesinin önüne geçmiş olacaktır.

 

Bebek Hastane Çıkışı Yedekli Hazırlanmalıdır

Doğum sürecinde her şey hesaplandığı gibi gitmeyebilmekte ve yedek bebek hastane çıkışı setlerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle normal doğum beklenirken sezaryen yöntemi devreye girdiğinde, hastanede kalma süreci doğal olarak uzamaktadır. Bu gibi riskler hesaplanarak, hastane çıkışı yedekli olarak bulundurulmalıdır. Hazırlık konusunda temkinli davranmak, en stresli dönemde alışveriş telaşı içine girilmesine de engel olacaktır.

 

Hastane Çıkış Seti İçinde Hangi Ürünler Bulunmalıdır?

Hastane çıkış seki seçimi yapılırken bebeğin ilk andan itibaren ortaya çıkacak ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle daha geniş kapsamlı ürün yelpazesi bulunan yeni doğan seti tercih edilmesinde yarar olacaktır. Hastane çıkışı için 3’lü, 5’li ve 10’lu modeller hazırlanmaktadır. İşin garantiye alınması için 10’li hastane çıkışı tercih edilmesinde yarar olacaktır.

 

Yenidoğan hastane çıkışı içinde kesinlikle zıbın ve body modelleri kesinlikle yeterli sayıda bulunmalıdır. Bunun yanında eldiven, şapka, önlük, patik ve mendil yer almalıdır. Bebeğin ilk andan itibaren ışı dengesini kurabilmesi için hangi mevsim olursa olsun battaniyeye ihtiyaç duymaktadır. Yaz dönemi için daha ince, kış için de daha kalın battaniye mutlaka yeni doğan seti içinde bulunmalıdır.

 

Bebek hastane çıkışı hazırlığında mevsimsel tercihler de ön plana çıkmalıdır. Bebek kış mevsiminde dünyaya gelmişse hastane çıkış seti içinde hırka ve kışlık tulum bulunmalıdır.

 

Siz de bebeğinizi hazırlıklarınız tam olarak karşılamak istiyor, yenidoğan hastane çıkışı ürünlerinin en kıymetlinizi koruyacak sağlıklı modeller olmasını bekliyorsanız, Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek