(14) Ürün


BEBEK PİJAMA TAKIMI ALIRKEN KALİTE VE SAĞLIK ÖN PLANDA TUTULMALI

Bebek pijama takımı alınacaksa, önceliğin kesinlikle kalite ve sağlık ön planda tutulmalıdır. Bebeğin en uzun süre kullanacağı kıyafetlerden biri olan bebek pijama modelleri seçimi yapılırken son derece titiz davranılmalıdır. Yeni doğan grubu için bebek patikli pijama takımı ön plana çıkmaktadır. Erkek bebek pijama takımı ile kız bebek pijama takımı modellerini birbirinden ayıran tek unsur ise renkleri olmaktadır.

 

Bebek Pijama Takımı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek pijama takımı seçimi yapılırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmakta yarar olacaktır. Doğumdan itibaren bebekler için kullanılacak kıyafetlerin başında bebek pijama modelleri gelmektedir. Çok sık kullanılan bu ürünlerin kalitesinden ve sağlıklı olup olmadığından emin olmakta yarar vardır. Ebeveynler bebekleri için alacakları kıyafetlerde önceliği her zaman sağlıklı ürünlere vermelidir.

 

Bebek pijama takımı kesinlikle sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmalıdır. Kullanılan kumaşın son derece büyük önem taşıdığı kıyafetlerde tercih pamuklu kumaştan yana yapılmalıdır. Pamuklu kumaş, son derece doğal bir üründür ve bebeğin cildi için olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır. Nefes alan bir yapıya sahip olan pamuklu kumaştan yapılmış ürünler, sıcak yaz günlerinde dahi terlemenin önüne geçmektedir.

 

Bebek pijama modelleri, bebeğin çok sık kullandığı ürünler arasındadır. Bu nedenle sağlığın ön planda tutulması, üretim aşamasında kimyasallara maruz kalmaması ve sentetik içermemesi gerekmektedir. Kimyasal ve sentetik içeren ürünler bebeğin hassas cildinde tahrişlere neden olabilmekte, alerjik reaksiyonları tetiklemektedir. Alerjik reaksiyonlar, bebeğin ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunları olarak karşısına çıkacaktır.

 

Bebek Pijama Takımı İçin Güvenlik Önlemleri Önemlidir

Bebek pijama takımı için güvenlik son derece önemlidir. Özellikle belirli bir yaş grubunun altındaki bebekler için hazırlanan ürünlerde ekstra süslemelerden uzak durmakta yarar olacaktır. Erkek bebek pijama takımı üzerine yerleştirilen boncuk ve oyuncak modelleri gibi süslemeler, ürünün şirin görünmesini sağlasa da bebek için tehlike yaratabilmektedir. Bebeklerin boncuk ve oyuncak süslemeleri koparıp ağızlarına götürebilecekleri ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Erkek ya da kız bebek pijama takımı modelleri için aranması gereken özelliklerden biri de kullanım kolaylığı sunması olmalıdır. Bebeklerin özellikle altlarının değiştirilme sürecinde son derece hareketli ve huysuz oldukları bilinmektedir. Erkek bebek pijama takımı modelleri hızlıca çıkarılabilen ve giydirilebilen özellikte olmalıdır. Alt değiştirmenin yanı sıra, sık sık terleyecek olan bebeğin üzerinin belirli aralıklarda değiştirilmesi de gerekmektedir. Özellikle kız bebek pijama takımı kullanımı açısından ergonomik olmalı, bebek kadar anneye de kolaylık sağlamalıdır.

 

Kış dönemleri için alınacak ürünler için ekstra özellikler aranmalı, bebek patikli pijama takımı modelleri tercih edilmelidir. Patikli olması bebeğin ayaklarının sürekli sıcak kalmasını sağlayacağı gibi, patik ve bacaklarının birleşik olması, paçaların sıyrılmasını, bu sayede de bebeklerin bacaklarının açıkta kalmasını engelleyecektir. Bebek patikli pijama takımı özellikle ilk 6 aylık dönemde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir ürün olarak kabul edilmektedir.

 

Bebek Pijama Modelleri Kesinlikle Rahat Olmalıdır

Bebek pijama modelleri alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de kesinlikle rahatlık olmalıdır. Kıyafet bebeğe ne küçük gelmelidir ne de gereğinden büyük olmalıdır. Özellikle bebek patikli pijama takımı için bir beden büyük olsun seneye de giyer anlayışı geçerli değildir.

 

Siz de bebeğiniz için sağlıklı ve kaliteli pijama modelleri arıyor, uygun ürünler bulmakta zorlanıyorsanız, Baby Çapa modellerini incelemenizde yarar olacaktır. Baby Çapa ürünleri arasında birbirinden güzel erkek bebek pijama takımı ve kız bebek pijama takımı modelleri sizleri bekliyor.

 

Ücretsiz Kargo

400,00 ₺ Üzeri Siparişlerinizde

Kapıda Ödeme

Kapıda nakit ödeme

Güvenlik

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Whatsap Destek

09:00 22:00 Online Destek